Jak zarabiać w internecie?

Doskonałe pytanie: jak zarabiać w Sieci?

Odpowiedź nie jest prosta i oczywista. A powodów jest wiele.

Po pierwsze, każdy z nas ma predyspozycje do prowadzenia innego rodzaju biznesu. Jeden nadaje się do pisania ebooków. Inny pasjonuje się Facebookiem. Jeszcze inny uwielbia sprzedaż – każdą formę sprzedaży. Ktoś inny znowu ma bardzo analityczny umysł i lubuje się w planowaniu – dla niego być może optymalna byłaby rola doradcy biznesowego. Zatem każdy chce zarabiać w internecie, ale nie każdy nadaje się do każdego… e-biznes-u.

Wybrane modele zarabiania

Oto kilka wybranych modeli, w jakich możesz działać biznesowo w Sieci:

  • e-handel – czyli klasyczna sprzedaż: sklep internetowy (zobacz przykładowy sklep, w którym królują akcesoria komputerowe), platforma aukcyjna Allegro, strony sprzedażowe – to podstawowe miejsca sprzedaży (a wiedzę jak zwiększyć ilość odwiedzin znajdziesz w Sieci).
  • webinary, szkolenia – możesz zostać trenerem (np. specjalistą od odchudzania) i prowadzić online (na żywo przez Internet) szkolenia z tego zakresu.
  • usługi – możesz prowadzić dowolne usługi, które będziesz promować przez Sieć i zbierać przez stronę internetową zamówienia; jak zwykle kluczowe dla zdobycia ruchu na stronie będzie pozycjonowanie.
  • e-usługi – to specyficzny rodzaj usług, w czasie realizacji których nie jest potrzebna obecność człowieka; mogą to być na przykład różnego rodzaju kreatory, zautomatyzowane formularze, statystyki, systemy ankiet itd.
  • portale – to ciężki kawałek chleba, ale możesz rozważyć prowadzenie własnego portalu; pamiętaj, żeby zawęzić tematykę i grupę odbiorców (czyli zbudować tzw. wortal), bo z dużymi graczami typu onet czy wp nie wygrasz.

Co wybrać dla siebie w biznesie internetowym?

Jak wspomniałem, w pierwszej kolejności zastanów się:
  • co lubisz robić? (to może być nawet granie w gry komputerowe)
  • na czym znasz się bardziej od innych? (na przykład jesteś maniakiem sieci komputerowych i masz tę wiedzę w jednym palcu)
  • co z reguły zawsze dobrze Ci wychodziło? (może były to projekty w czasie studiów?)
Jeśli uda Ci się zacząć zarabiać w zgodzie z własną pasją – świetnie. Jeśli nie – też masz szansę na sukces. Choć pamiętaj, że będziesz potrzebował nieustającej motywacji – a to bez pasji w tym, co robisz, jest po prostu bardzo trudne w praktyce do realizacji. Zacznij od opracowania tego, co bardzo ważne na starcie, czyli domeny internetowe.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *